aktualności

Od lat na całym świecie trwa debata na temat otwartej sieci. Jeden z “ojców internetu”, Vint Cerf, zgodził się wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z członkami i sympatykami polskiego oddziału Internet Society.

Vint podsumuje aktualny stan internetu i toczących go problemów, potem możemy przejść do sesji Q&A i dyskusji. Z powodu trwającej pandemii, spotkanie odbędzie się w formie online.

Stream będzie dostępny na stronie www.internetsocietypoland.org/transmisja.html. Na tej stronie znajdą też się informacje na temat możliwości wzięcia aktywnego udziału w spotkaniu - nie chcemy, by był to wykład, lecz by każdy mógł zadać pytanie lub wziąć udział w dyskusji.

Spotkanie będzie dość kameralne - Vint Cerf znalazł czas specjalnie dla polskiego ISOC - dlatego zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i przygotowania paru pytań. Jednak oczywiście nie zamykamy się we własnym gronie, i jeśli znasz kogoś, dla kogo będzie to interesujące, podeślij mu proszę tę informację.

Jeśli już wiesz, o co chcesz zapytać, lub jaki temat poruszyć - wyślij proszę pytanie wcześniej ułatwi to sprawne przeprowadzenie spotkania (adres: zarzad @internetsocietypoland.org, [Cerf] w nagłówku ułatwi szukanie)

Mamy na całość 60-90 minut, początek zaplanowaliśmy na wtorek, 29 września 2020 r., na godzinę 14:00.


Na Zebraniu Założycielskim, które odbyło się 4 marca 2020 roku, zebrani postanowili o powołaniu organizacji Internet Society Poland, przyjeciu statutu i wyborze władz pierwszej kadencji.

W skład władz weszły następujące osoby:

 • Prezes
  • Łukasz Jachowicz
 • Zarząd
  • Olga Budziszewska
  • Michał Kępień
  • Witold Kręcicki
  • Marcin Olender
 • Komisja Rewizyjna
  • Taryk Abu-Hassan
  • Sebastian Szymański
  • Robert Woźny

Kolejne kroki to rejestracja stowarzyszenia w KRS oraz dokończenie procesu chapteryzacji w Internet Society.


Zapraszamy na zebranie założycielskie Internet Society Poland Chapter oraz do wzięcia udziału w wyborach władz nowej organizacji.

Lokalizacja: Warszawa, Google Campus, Plac Konesera 10.

Najbliższa duża stacja PKP: Warszawa Wschodnia.

Czas: 4 marca (środa) o godzinie 19:00.

Ze względów logistycznych, prosimy o zgłoszenie chęci obecności pod adres [email protected]. Wcześniejsze zgłoszenie przyspieszy wejście do budynku (nie będzie potrzebna rejestracja w celu uzyskania karty wejściowej).


Projekty dokumentów do przyjęcia podczas Zebrania:

Do startu w wyborach zgłosili się następujący kandydaci (w kolejności alfabetycznej):

Zarząd

(składa się z 3-5 osób)

Komisja Rewizyjna

(składa się z 3 osób)

W połowie stycznia 2020 otrzymaliśmy zielone światło od Internet Society na założenie polskiego oddziału ISOC. Główna organizacja zaakceptowała statut, co otwiera nam drogę do rejestracji w polskim systemie prawnym i przystąpienia do struktur światowych.

Kolejne kroki:

 • spotkanie założycielskie
 • rejestracja w odpowiednich urzędach, bankach i ostateczne przeprocesowanie już sformalizowanej organizacji przez centralę ISOC.
 • działanie :-)

Prosimy wszystkich zainteresowanych pracami w odnowionym ISOC o kontakt z Łukaszem Jachowiczem (lukaszj(na)gmail.com) i z Robertem Woźnym (rj(na)project2.pl), żebyśmy byli w osobistym kontakcie - i przy okazji by było nam łatwiej zorganizować formalne spotkanie założycielskie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w pracach nad statutem - szczególnie chcemy wyróżnić mecenasa Karola Czubkowskiego, który cierpliwie poprawiał i urealniał nasze pomysły.


We wtorek 2 lipca w Warszawie odbyło się spotkanie dyskusyjne poświęcone statutowi, celom i przyszłym działaniom organizacji.

Poniżej zamieszczamy trzy prezentacje, które zostały przedstawione na spotkaniu: